BAKALIE - NA CO UWAŻAĆ? 5 CZYHAJĄCYCH PUŁAPEK

BAKALIE - NA CO UWAŻAĆ? 5 CZYHAJĄCYCH PUŁAPEK

Kolejna porcja ważnych informacji, które mogą Wam się przydać podczas zakupu bakalii. Z poniższego artykułu dowiesz się między innymi:


  • Dlaczego producenci nadużywają słowa PREMIUM
  • Jak unikać konserwantów w bakaliach?
  • Dlaczego owoce suszone muszą być brzydkie?
  • Czy można kupić bakalie bez dodatkowych alergenów?
  • Z jakiego powodu opakowanie może wprowadzać nas w błąd?

Materiał dostępny również w formie video:



NADUŻYWANIE SŁOWA PREMIUM W OFERTACH

Orzechy, jako jedne z nielicznych produktów żywnościowych zdołały oprzeć się przemysłowi. Ich naturalna odporność, nie wymaga stosowania dziesiątek konserwantów, aby wytrzymać trudy transportu, a następnie leżakowania na sklepowych półkach. 

O ile orzechy powinny wyglądać “ładnie”, to suszone owoce niekoniecznie, a wręcz mawia się, że im brzydsze tym lepsze. Doskonałym przykładem jest tutaj morela. 

Siarkowanie moreli, pozwala jej zachować piękną pomarańczową barwę. Musimy jednak pamiętać, że to właśnie ta morela będzie gorszym wyborem. Naturalne morele są z reguły o barwie ciemno-brązowej, a ich wygląd nie należy do najładniejszych. 

Podobnie sytuacja będzie miała miejsce w przypadku innych owoców suszonych. Warto zatem zwrócić uwagę, nie tylko na wygląd, ale również na etykietę produktu.

KONFEKCJA ŻYWNOŚCI - PAKOWANIE PRODUKTÓW DLA KLIENTA KOŃCOWEGO 

Konfekcja, czyli w dużym uproszczeniu - przepakowanie produktów z opakowań zbiorczych do mniejszych opakowań, które następnie trafiają do klientów. Mało, kto zwraca uwagę na ten aspekt, ale to jeden z najistotniejszych czynników całej produkcji.

Wewnętrzna konfekcja (z reguły w siedzibie firmy), pozwala na całkowitą kontrolę każdorazowo przygotowywanej paczki, która trafia do klienta. Osoby odpowiedzialne za konfekcję znają doskonale te produkty i są w stanie wyłapać natychmiast ewentualne nieprawidłowości. 

W zewnętrznej konfekcji (wykonywanej na zlecenie w firmie zewnętrznej), jesteśmy pozbawieni nadzoru. Nie oszukujmy się, osoby które pakują dla innych, nie przejmują się aż tak jakością produktu, gdyż dla nich najważniejsze jest zapakowanie produktu, a nie selekcja, czy weryfikowanie każdej dostawy.

ALERGENY W BAKALIACH - ŁATWY SPOSÓB NA ICH ELIMINACJĘ 

Jeśli uważnie czytacie etykiety, to z pewnością trafiliście nie raz na informację “produkt może zawierać…”. Po dwukropku jest lista alergenów, które mogą znajdować się wewnątrz opakowania. Czy da się ich pozbyć?

Jest to ściśle związane z konfekcją. W dużych zakładach pakowane jest niemalże wszystko, stąd żywność jest narażona na sporo różnych alergenów. 

Nie jesteśmy w stanie całkowicie wykluczyć alergenów, ale możemy znacząco ograniczyć je w większości produktów. Nam udało się to niemal w 90%, z wyjątkiem maseł z oczywistych względów. Dlatego uważamy, że konfekcja wewnętrzna daje nam wiele możliwości, ale przede wszystkim, możemy dostarczać Wam produkty lepszej jakości.

OPAKOWANIA - UDAWANE EKO 

Przeciętna żywność często skrywa się pod pseudo-ekologicznym opakowaniem, które nadaje mu charakteru “zdrowszej”. Jak mogliście się dowiedzieć z naszego materiału video, opakowanie nie ma większego znaczenia, a udawanie BIO czy EKO, to tylko tani chwyt marketingowy.

W kolejnych artykułach, będziemy odsłaniać kulisy branży bakaliowej, aby dać Wam jak największa pulę cennych informacji. Dlatego śledźcie nasz blog na bieżąco.




Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź